direct naar inhoud van Toelichting
Plan: Haven en Bedrijventerreinen, 1e partiële herziening
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0406.BPBPHENB2010H01-VG01

Toelichting

Hoofdstuk 1 Inleiding

1.1 Aanleiding

Dit bestemmingsplan vormt een reparatie van het bestemmingsplan Haven- en Bedrijventerreinen, vastgesteld op 25 april 2013. Deze reparatie wordt opgesteld om te voldoen aan de uitspraak van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (hierna: Afdeling) d.d. 9 april 2014.

De Afdeling heeft het bestemmingsplan op een drietal onderdelen vernietigd en de gemeenteraad van Huizen opgedragen om voor deze vernietigde delen een nieuw plan vast te stellen.

Het gaat om de volgende locaties:

  • de Botterwerf;
  • de discotheeklocatie aan de IJsselmeerstraat;
  • bedrijvigheid in de Havenkop.

In figuur 1.1 zijn de drie locaties inzichtelijk gemaakt.

afbeelding "i_NL.IMRO.0406.BPBPHENB2010H01-VG01_0001.png"

1.2 Leeswijzer

In deze toelichting zijn de volgende elementen opgenomen:

  • hoofdstuk 2 beschrijft per locatie de uitspraak van de Afdeling, de wijze waarop het bestemmingsplan voor de betreffende locatie wordt gerepareerd en wijze waarop tot de nieuwe regeling is gekomen.
  • hoofdstuk 3 bevat een beschrijving van de uitvoerbaarheid van het plan (maatschappelijke betrokkenheid en financiën).
  • bijlagen: als bijlagen bij de toelichting zijn de uitspraak van de Afdeling opgenomen en het geluidsonderzoek ten behoeve van De Botterwerf.

Hoofdstuk 2 Beschrijving locaties van de reparatie

2.1 Botterwerf

afbeelding "i_NL.IMRO.0406.BPBPHENB2010H01-VG01_0002.png"

Figuur 2.1. De Botterwerf vanaf de overzijde van het water (bron: google streetview)

2.1.1 Uitspraak

De Afdeling heeft het bestemmingsplan Haven- en Bedrijventerreinen voor de locatie van de Stichting Botterwerf Huizen (hierna: de Botterwerf) om verschillende redenen vernietigd. De Afdeling was van oordeel dat de activiteiten die de raad ter plaatse beoogde toe te staan (onder andere vanwege een erfpachtovereenkomst tussen gemeente en de Botterwerf) niet of niet op de juiste wijze in het bestemmingsplan heeft neergelegd.

Het gaat hierbij om de volgende activiteiten:

  • nautisch gerelateerde activiteiten, - vergaderingen en bijeenkomsten;
  • incidentele (trouw)plechtigheden.

Daarnaast oordeelde de Afdeling dat het vervaardigen en repareren van stalen schepen niet in het bestemmingsplan was toegestaan, omdat deze niet binnen milieucategorie 3.1 valt, terwijl de raad wel beoogde deze activiteiten toe te staan. De Afdeling was voorts van oordeel dat de raad onvoldoende aannemelijk had gemaakt dat de botterwerf niet door middel van een hogere categorie mogelijk had kunnen worden gemaakt. Dit omdat niet was onderzocht of door middel van maatwerkvoorschriften kon worden geborgd dat de grenswaarden uit het Activiteitenbesluit niet zouden worden overschreden.

Concluderend heeft de Afdeling het bestemmingsplan als volgt vernietigd:

  • voor zover met de planregeling voor het perceel Havenstraat 300 nevenactiviteiten van de Botterwerf niet als zodanig zijn bestemd;
  • voor zover het betreft de vaststelling van artikel 4, lid 4.1, onder e, van de planregels.

Vervolgens draagt de Afdeling de gemeenteraad op om voor de benoemde onderdelen een nieuw plan vast te stellen.

2.1.2 Inhoud van de reparatie

In deze reparatie van het bestemmingsplan wordt de regeling voor de Botterwerf zodanig aangepast dat deze reparatie aan de uitspraak van de Afdeling voldoet, waarbij mede rekening is gehouden met de afspraken uit de erfpachtovereenkomst met de Botterwerf, het beleid van de gemeente omtrent horecavoorzieningen én de beperkingen vanuit de (toekomstige wensen voor de) omgeving.

Dit leidt tot de volgende reparatie:

1. Activiteiten met betrekking tot de vervaardiging en reparatie van historische schepen

  • het begrip 'historische schepen' wordt verduidelijkt door aan deze begripsbepaling toe te voegen dat met historische schepen wordt gedoeld op schepen met (enige vorm van) een cultuurhistorische waarde;
  • de activiteiten die betrekking hebben op de bouw, restauratie en onderhoud van historische schepen worden niet langer gelijkgesteld aan een milieucategorie.

2. Overige activiteiten

  • conform de bepalingen uit de erfpachtovereenkomst worden nevenactiviteiten toegestaan die een direct verband hebben met de exploitatie van de Botterwerf. Deze activiteiten worden als volgt omschreven: 'activiteiten die in hoofdzaak een connectie hebben met de botterwerf'. Onder activiteiten wordt onder andere verstaan: een werkplaats, vergaderingen, bijeenkomsten, educatie, culturele aangelegenheden en maatschappelijke activiteiten.
  • vanwege de gemeentelijke aanwijzing van de Botterwerf als een trouwlocatie, wordt de functie van 'huwelijksvoltrekking' expliciet in de regeling opgenomen. Feesten en partijen worden hieronder nadrukkelijk niet verstaan.

2.1.3 Afwegingen van de reparatie

Gebruiksmogelijkheden Botterwerf en omgeving

Momenteel wordt het gebied rondom de Botterwerf ontwikkeld naar een gebied met wonen in combinatie met toeristisch-recreatieve voorzieningen, met als doel 'Huizen het levendige dorp aan het water'. Aan de zuidzijde van het gebied is inmiddels een gevarieerde woonbuurt gebouwd. Aan de ingang van de Oude Haven zijn de oude schoorstenen van de kalkovens in oude stijl teruggebouwd (en door de provincie als provinciaal monument aangewezen) en gecombineerd met een restaurant. Verder is op de kop van de haven het Nautisch Kwartier Huizen ontwikkeld.

De Havenstraat is als belangrijkste verbinding tussen de twee 'trekkers' centrum en kop van de haven aangewezen, met als doel om een attractieve en levendige verbinding te ontwikkelen. Bedrijvigheid zal met name in het gedeelte tussen de Bestevaer en IJsselmeerstraat op termijn verdwijnen en representatieve woningbouw zal hiervoor in de plaats komen. Het bestemmingsplan Haven en bedrijventerreinen bevat hiervoor een wijzigingsbevoegdheid, waarmee de huidige gemengde bestemming (bedrijvigheid) op voorzienbare termijn zal worden gewijzigd naar een (gemengde) woonbestemming.

De Botterwerf  is opgezet als referentie aan het verleden van Huizen als voormalige vissersplaats met een eigen Bottervloot.  De uitwerking van deze Botterwerf is mede gebaseerd op situatietekeningen van het Enkhuizer openluchtmuseum De in historische vorm gebouwde Botterwerf vormt met zijn uiterlijk een onderdeel van de opwaardering van de Havenkop. Zowel de buitenzijde als de binnenzijde van de werf refereren aan een botterwerf van destijds. Het is hierbij niet de bedoeling van de gemeente om ter plaatse een 'echte' scheepswerf te laten verrijzen, maar juist om de oude Botterwerf als recreatieve attractie één van de publiekstrekkers van het gebied te laten zijn. Om die reden is met de exploitant van de Botterwerf, de Stichting Botterwerf Huizen, afgesproken dat naast de reparatie van botters1 en andere schepen van (cultuur)historische waarde, ook andere nautisch gerelateerde activiteiten zijn toegestaan. Hierbij kan worden gedacht aan het gebruik van de Botterwerf in het kader van het jaarlijkse Haven Festival Huizen, waaronder de Taeje Bôkkesrace , als bijeenkomstruimte en incidentele zeilwedstrijden met bijzondere boten. Ook kan dit tentoonstellingen, cursussen, veilingen en bijeenkomsten betreffen die een connectie hebben met de scheepvaart. Daarnaast is de Botterwerf aangewezen als gemeentelijke trouwlocatie. Dit betekent dat het bruidspaar het burgerlijk huwelijk ter plaatse kan laten voltrekken.

In de typisch cultuur/historische context van deze werf met scheepshelling en directe omgeving past een extensief gebruik en dito uitstraling, gericht op herkenning en beleving van de authentieke, oorspronkelijke bedrijfsvoering. Horeca-activiteiten zoals verzocht door de exploitant van de Botterwerf, zoals feesten en partijen ten behoeve van (trouw)plechtigheden, passen niet bij deze beoogde uitstraling van de Botterwerf. De wijze waarop de Botterwerf is geconstrueerd, de oorspronkelijke historische bouwvorm, zorgt er daarbij voor dat de locatie niet eens geschikt is voor het houden van festiviteiten zoals de exploitant voor ogen heeft. Dit wordt bevestigd door het geluidsonderzoek dat in het kader van het bestemmingsplan Haven en Bedrijventerreinen is verricht.

Verder is van belang dat het toestaan van horeca op deze locatie niet in het gemeentelijke horeca-beleid past. Het beleid is er namelijk op gericht om langs de Havenstraat enkel de bestaande (legale) horeca vestigingen toe te laten en voor het overige horeca in het Nautisch Kwartier Huizen te concentreren. Nieuwvestiging van horeca is zodoende op de plek van Botterwerf niet aan de orde. De concentratie van horeca in het Nautisch Kwartier zorgt er mede voor dat de in ere herstelde kalkovens een succesvolle horeca-locatie kan blijven, waarmee ook de kalkovens in de toekomst één van de publiekstrekkers van het gebied kan blijven.

Bovendien wordt met de toegekende gebruiksmogelijkheden de Botterwerf de beoogde nautische uitstraling gegeven en blijkt reeds uit de erfpachtovereenkomst dat horeca-activiteiten niet ter plaatse zijn bedoeld, noch toegestaan. Een horeca-locatie acht de gemeente gelet op het voorgaande niet wenselijk, dit mede met het oog op de toekomstige realisatie van woningen op de kop van de Oude Haven (wijzigingsbevoegd in vigerend bestemmingsplan, zie ook hierna).

Daarnaast is de gemeente van oordeel dat dit plan de Botterwerf voldoende mogelijkheden biedt voor een rendabele exploitatie.

Omgevingsaspecten

In het bestemmingsplan Haven en Bedrijventerreinen is een wijzigingsbevoegdheid opgenomen waarmee op de gronden tussen de IJsselmeerstraat en de Havenstraat woningbouw kan worden toegestaan. Om te bezien of deze woningbouw ter plaatse daadwerkelijk uitvoerbaar is, gelet op de functies in de omgeving, is ten behoeve van eerdergenoemd bestemmingsplan onder meer een geluidsonderzoek uitgevoerd. De effecten van de activiteiten van de Botterwerf op de beoogde woningbouw zijn hierbij ook beoordeeld.

Het onderzoek beschrijft helder waaruit de activiteiten bij de Botterwerf bestaan. Het wordt duidelijk dat sprake is van een behoorlijke geluidsbelasting met name als gevolg van het uitvoeren van reparatiewerkzaamheden op de hellingbaan, dan wel vanuit het gebouw zelf vanwege open deuren/ramen. Ook de feesten en partijen (waarvan in het midden wordt gelaten of al deze feesten wel zijn toegestaan) blijken een forse bron van overlast qua geluid.

Het geluidskader voor de Botterwerf vloeit voort uit het Activiteitenbesluit. Dit betekent dat geluidsgevoelige objecten in de omgeving van de Botterwerf bepalen welke geluidsruimte de Botterwerf heeft. In de huidige situatie zijn er in de directe omgeving geen geluidsgevoelige objecten aanwezig, zodat er weinig beperkingen aanwezig zijn. De meest nabijgelegen woonbestemming ligt op 190 m. Verder zijn aan de Vaarboom en Zwaardklamp logiesgelegenheden aanwezig (op meer dan 100 m afstand). Logiesgelegenheden zijn echter niet geluidgevoelig in het kader van het Activiteitenbesluit zodat de wettelijke normering op deze functies niet van toepassing is. Gelet echter op de forse afstand tot de Botterwerf en de tussenliggende bebouwing worden ter plaatse van de logiesgelegenheden geen onaanvaardbare geluidswaarden als gevolg van de Botterwerf verwacht.

Het bestemmingsplan Haven en Bedrijventerreinen kent een wijzigingsbevoegdheid waarmee woningen langs de Havenstraat worden toegestaan. Om nu al te borgen dat de geluidsituatie aanvaardbaar is voor de woningen die binnen de planperiode langs de Havenstraat worden geprojecteerd, zijn in dit plan maximale geluidsniveaus voorgeschreven voor de activiteiten van de Botterwerf. Deze geluidsniveaus gelden op de bouwgrens zoals deze in de bestemming Gemengd - 1 langs de Havenstraat is opgenomen en betreffen de normen uit het Activiteitenbesluit, zoals deze zouden gelden in geval ter plaatse een geluidsgevoelige functie aanwezig zou zijn.

Het beperken van de geluidsproductie ter plaatse van de Botterwerf wordt om meerdere redenen noodzakelijk en aanvaardbaar geacht. Allereerst omdat de gemeente de Botterwerf ter plaatse als een cultuurhistorische activiteit heeft beoogd en daarmee een publiekstrekker voor de Kop van de Haven. Van het toestaan van een reguliere scheepswerf is nooit sprake geweest. De geluidsruimte die in dit plan aan de Botterwerf wordt geboden, acht de gemeente in overeenstemming met de beoogde functie van de Botterwerf.

Voorts blijkt uit het verrichte geluidsonderzoek dat het voor de Botterwerf mogelijk blijft om zijn huidige activiteiten voort te zetten, ook met de geluidsniveaus die dit plan voorschrijft. Het zal hierbij wel nodig zijn om enkele maatregelen bij de Botterwerf te treffen om aan de grenswaarden te kunnen voldoen. Zo dient het lassen en hameren (de activiteiten die de hoogste geluidsniveaus veroorzaken) met dichte deuren en ramen plaats te vinden. Anderzijds betekent dit dat de voorziene woningbouw (na toepassing wijzigingsbevoegdheid) ter plaatse geen onevenredige overlast van de Botterwerf zal ondervinden. Immers, door toepassing van de bovengenoemde maatregelen kan aan de grenswaarden voor geluid uit het Activiteitenbesluit worden voldaan.

In de erfpachtovereenkomst met de Botterwerf is overigens in 2007 afgesproken dat de helling uitsluitend voor transport van schepen van en naar de Botterwerf mag worden gebruikt. Het uitvoeren van (reparatie)werkzaamheden dient zodoende reeds binnen plaats te vinden. Dit is planologisch geborgd in het bestemmingsplan Haven en Bedrijventerreinen.

Zoals gezegd, blijkt uit het geluidsonderzoek ook dat de feesten en partijen op de Botterwerf voor een forse geluidsbelasting op de omliggende gevels zorgen. Nu de gemeente de planologische ruimte voor dergelijke activiteiten op de Botterwerf niet wenselijk vindt en dit zodoende ook niet toestaat, behoeven de geluidseffecten van deze activiteiten geen verdere aandacht.

Overige omgevingsaspecten zijn voor deze planwijziging niet relevant.

2.2 Discotheek

2.2.1 Uitspraak

De Afdeling heeft het bestemmingsplan voor zover het de locatie van de (voormalige) discotheek aan de IJsselmeerstraat betreft vernietigd. Alhoewel de Afdeling het oordeel van de gemeente om ter plaatse een discotheek te wensen en niet in het centrum van Huizen niet onredelijk acht, komt de Afdeling toch tot het oordeel dat het plan onvoldoende is gemotiveerd. De Afdeling is namelijk van oordeel dat de gemeente geen ruimtelijke motivering ten grondslag gelegd aan het besluit om geen ander gebruik naast een discotheek op deze locatie toe te staan. Dit oordeel is mede gestoeld op de door appellant aannemelijk gemaakte situatie dat de discotheek ter plaatse niet rendabel is. De Afdeling volgt de raad niet in het oordeel dat een discotheek ter plaatse wel exploitabel is.

Vervolgens stelt de Afdeling dat de gemeente door middel van verschillende planregelingen wel kan bepalen dat op de betreffende locatie 'in ieder geval' een discotheek aanwezig dient te zijn, of een regeling waarmee wordt bepaald dat voor een deel van de gronden uitsluitend een discotheek wordt toegestaan.

Ook ziet de Afdeling niet in waarom niet direct in het bestemmingsplan in andere gebruiksmogelijkheden kan worden voorzien, terwijl het plan wel een wijzigingsbevoegdheid kent waarmee andere functies kunnen worden mogelijk gemaakt. Het gevolg is dat de Afdeling de gehele bestemming Horeca voor dit perceel heeft vernietigd.

2.2.2 Inhoud van de reparatie

In deze reparatie van het bestemmingsplan worden de gebruiksmogelijkheden die met de wijzigingsbevoegdheid voor deze gronden waren voorzien, direct bestemd. Dat betekent dat op de locatie van de (voormalige) discotheek de volgende functies zijn toegestaan:

  • discotheek/dancing;
  • activiteiten uit ten hoogste categorie 3.2 van de Staat van Bedrijfsactiviteiten 'Cultuur, Sport en Recreatie', met ondergeschikte horeca. Dit betreft bijvoorbeeld een sportschool, een dansschool, een filmstudio en een bibliotheek;
  • vanwege verwantschap met de voorgaande nieuw toe te laten functies zijn ook functies ten dienste van onderwijs, sociaal-medische en levensbeschouwelijke doeleinden opgenomen.

Er wordt niet verplicht dat een discotheek in ieder geval ter plaatse aanwezig dient te zijn.

2.2.3 Afwegingen van de reparatie

Naar aanleiding van de uitspraak van de Afdeling kiest de gemeente er voor om de gebruiksmogelijkheden voor het perceel te verruimen en bij deze verruiming aan te sluiten bij de mogelijkheden die voor de aangrenzende gronden gelden, namelijk de sport- en recreatiemogelijkheden.

Er wordt niet voorgeschreven dat een discotheek in ieder geval ter plaatse aanwezig dient te zijn. Gelet op het feit dat al enkele jaren ter plaatse geen discotheek meer aanwezig is en er bij de gemeente geen plannen bekend zijn om op korte termijn een discotheek te exploiteren, wordt een dergelijke verplichting niet uitvoerbaar geacht.

De exploitant van de discotheek heeft bij het verzoek om de gebruiksmogelijkheden te verruimen ook verzocht om horeca-activiteiten en zalenverhuur/partycentrum. Daarnaast heeft de exploitant ook gevraagd om mogelijkheden voor een woonfunctie. Voor deze opties is breder onderzoek en onderbouwing nodig, o.a. in verband met de impact op het gemeentelijk horecabeleid. Deze opties vallen daardoor ook buiten het kader van deze beperkte herziening (reparatie).

Met de toevoeging van de sport- en recreatiemogelijkheden en andere maatschappelijke functies wordt de locatie van ruime functiemogelijkheden voorzien, waarvan de raad van oordeel is dat hiermee voldoende tegemoet wordt gekomen aan het verzoek van de exploitant van de (voormalige) discotheek. Wel wordt ondergeschikte horeca toegestaan, vanwege de normaliter aanwezige horeca faciliteiten bij sport/recreatiefuncties. Denk aan het verstrekken van energie-sappen bij een fitnessschool of een koffiecorner bij een bibliotheek.

Omgevingsaspecten

Dit bestemmingsplan voegt nieuwe gebruiksmogelijkheden aan de locatie van de voormalige discotheek toe. Het gaat hier om activiteiten uit ten hoogste categorie 3.2 van de Staat van Bedrijfsactiviteiten 'Cultuur, Sport en Recreatie'. Voor deze activiteiten geldt een richtafstand van 100 m.

Binnen deze richtafstand zijn op twee locaties woningen gelegen, namelijk het recent gebouwde wooncomplex aan de IJsselmeerstraat (op circa 70 m afstand) en enkele woningen aan de IJsbaankade (op circa 90 m). Dat niet volledig aan de richtafstanden wordt voldaan, wordt in dit geval aanvaardbaar geacht. Gelet op de geringe omvang van de locatie van de voormalige discotheek, de aannemelijkheid dat de activiteiten binnen zullen plaatsvinden vanwege de bouwmogelijkheid ter plaatse en het feit dat rondom de planlocaties reeds activiteiten uit de Staat van Bedrijfsactiviteiten 'Cultuur, Sport en Recreatie' tot en met categorie 3.2 zijn toegestaan, is namelijk niet te verwachten dat de omgevingskwaliteit bij de betreffende woningen verslechtert, dan wel onaanvaardbaar verslechtert.

Daarenboven kan het gebied worden aangemerkt als 'gemengd gebied', waarmee het is toegestaan om een stap terug te gaan in de richtafstand. Dit betekent dat een afstand van 50 m kan worden aangehouden.

Ten aanzien van het aspect parkeren wordt opgemerkt dat bij de realisatie van de discotheek destijds een hoge parkeernorm is aangehouden (de norm van zware horeca). Rondom de discotheek is een groot parkeerterrein aanwezig dat mede dienst doet voor de aangrenzende sportvelden en sporthal. Recentelijk is dit parkeerterrein nog uitgebouwd vanwege de realisatie van een nieuwe sporthal, waarmee is geborgd dat sprake is van beschikbare en bovendien verbeterde parkeercapaciteit. Nu verder tot op heden geen problemen met de parkeercapaciteit worden ervaren, wordt de aanwezige parkeercapaciteit voldoende geacht.

Overige omgevingsaspecten zijn voor deze planwijziging niet relevant.

2.3 Bestaande bedrijvigheid Havenkop

2.3.1 Uitspraak

De bedrijvigheid in de Havenkop is in het bestemmingsplan geregeld via een bijlage bij de regels waarin een lijst is opgenomen van de bedrijven. Door appellanten is tijdens de zitting een overzicht overhandigd van bedrijven die in het gebied zijn gevestigd. Uit deze lijst blijkt dat niet alle bedrijven in de bijlage bij de regels van het bestemmingsplan zijn opgenomen.

De raad heeft beoogd om de niet benoemde bedrijven toe te staan door middel van de regel 'naar aard en invloed gelijk te stellen aan de wel benoemde bedrijven'. De Afdeling volgt de gemeente echter niet in deze bedoeling, nu de Afdeling van oordeel is dat het criterium 'naar aard en invloed gelijk' nader moet worden geobjectiveerd. De Afdeling is van mening dat het onzeker is welke bedrijven als gevolg van deze regeling zijn toegestaan, zodat het plan voor dit gedeelte rechtsonzeker is. Vervolgens heeft de Afdeling artikel 9.1 onder f vernietigd.

2.3.2 Inhoud van de reparatie

Bedrijven

In deze reparatie wordt voor de gronden bij de Havenkop een maximale milieucategorie toegestaan, namelijk categorie 2. De op dit moment aanwezige bedrijven die in een hogere categorie vallen, ofwel incidenteel activiteiten uitvoeren die binnen een hogere categorie vallen, worden expliciet toegestaan. Voor deze bedrijven/bedrijvigheid wordt een verwijzing gemaakt naar 'de ten tijde van de vaststelling aanwezige bedrijven/bedrijfsactiviteiten'. Zodra deze bedrijven hun bedrijf ter plaatse beëindigen, houdt de mogelijkheid om deze bedrijfsactiviteiten in hogere categorie uit te oefenen op.

Overige activiteiten

De bedrijvigheid in de Havenkop bestaat uit ondernemingen die zich richten op dans en sport. Deze activiteiten zijn - net als in het reeds vastgestelde plan - toegestaan tot categorie 2 van de Staat van Bedrijfsactiviteiten voor 'Cultuur, Sport en Recreatie'.

2.3.3 Afwegingen van de reparatie

Bedrijven

Aan de hand van de door appellanten aangeleverde lijst is beoordeeld welke categorieën van bedrijven aldaar voorkomen.

Bedrijven voorkomend op lijst   Bijbehorende categorie   Toegestaan in dit plan  
Havenstraat 285 Rebel & Schaap (hoveniersbedrijf)   Type B, categorie 3.
Echter, door de geringe werkzaamheden met een milieubelastend karakter is indeling in categorie 2 correct  
bedrijfsactiviteiten t/m milieucategorie 3.1  
Havenstraat 305 Drent & Welling (bouw- en aannemingsbedrijf)
 
Type B, categorie 3
Door de geringe werkzaamheden met een milieubelastend karakter is indeling in categorie 2 correct  
bedrijfsactiviteiten t/m milieucategorie 3.1  
Havenstraat 305 a, b, c, d, e, f en g.
(diversiteit aan bedrijven, waaronder dienstverlening, onderhoudsbedrijf van motoren, bouwbedrijf, etc)  
Bedrijven met een geringe milieubelasting. Sommige alleen opslag. In elk geval allen maximaal categorie 2   bedrijfsactiviteiten t/m milieucategorie 3.1  
IJsselmeerstraat 316 a en c.
(tegelhandel)  
Bedrijven met een geringe milieubelasting. Sommige alleen opslag. In elk geval allen maximaal categorie 2   bedrijfsactiviteiten t/m milieucategorie 3.1  
IJsselmeerstraat 316 b. Bijl Interieurbouw.
(interieurbouw)  
Type B, categorie 2 of 3. Het bewerken van hout is de hoofdactiviteit, dat is categorie 2. Ook worden producten geverfd. Dat is categorie 3. Echter is het verven zodanig incidenteel dat indeling in categorie 2 verdedigbaar is.   bedrijfsactiviteiten t/m milieucategorie 3.1  

Het blijkt dat de meerderheid van de bedrijfsactiviteiten binnen milieucategorie 2 vallen. Enkele bedrijven vallen in principe onder categorie 3.1, maar kunnen vanwege de aard van hun werkzaamheden als een categorie 2 bedrijf worden aangemerkt. Deze bestaande activiteiten worden ter plaatse legaal uitgevoerd en mogen ook in de toekomst worden voortgezet.

Echter, ongeacht de aanwezigheid van in categorie 3.1 in te schalen bedrijven, acht de gemeente het wenselijk om de milieucategorie voor nieuwe bedrijven tot maximaal milieucategorie 2 te beperken op deze locatie. Dit vanwege de op termijn beoogde woningbouw op deze locatie. Om die reden wordt het enkel voor de bestaande bedrijven toegestaan om categorie 3.1 activiteiten te verrichten. Nieuwe bedrijven zijn op grond van dit plan alleen toegestaan tot en met milieucategorie 2.

Overige activiteiten

Naast de bedrijvigheid opgenomen in de tabel, richten enkele ondernemingen zich op sport en dans. Deze activiteiten worden gewoonlijk niet in milieucategorieën ingeschaald. Om die reden zijn deze ondernemingen niet in bovenstaande tabel opgenomen.

Deze activiteiten zijn toegestaan in het plan via de Staat van Bedrijfsactiviteiten voor 'Cultuur, Sport en Recreatie'. Deze activiteiten zijn ook nu al - in het reeds vastgestelde plan - toegestaan. Zo valt de dansschool en een fitnesscentrum in categorie 2 van de Staat van Bedrijfsactiviteiten voor 'Cultuur, Sport en Recreatie'.

Omgevingsaspecten

Zowel voor categorie 2 activiteiten uit de Staat van Bedrijfsactiviteiten voor 'Cultuur, Sport en Recreatie' als voor categorie 3 activiteiten uit de Staat van Bedrijfsactiviteiten voor 'bedrijven' geldt een richtafstand van maximaal 30 m tussen de bedrijvigheid en gevoelige functies (uitgaande van 'gemengd gebied'). Rondom de onderhavige locatie zijn geen gevoelige functies gelegen op minder dan 30 m afstand. Aan de richtafstand wordt zodoende voldaan.

Overige omgevingsaspecten zijn voor deze planwijziging niet relevant.